ostatní

Koncert Pozvání na Kmochův Kolín se letos uskuteční těsně před Velikonocemi, ve středu 17. dubna 2019 od 18 hodin v Městském společenském domě. Koncert se stal téměř tradiční záležitostí, letos překvapí své příznivce skutečně vzácným a exotickým hostem. Městská hudba Františka Kmocha navázala partnerský vztah s orchestrem z Austrálie a má tu čest přivítat své hosty v Kolíně.

Cardinia Civic Concert Band z Austrálie je reprezentativním tělesem hrabství Cardinia. Vystupuje na řadě akcí, jako např. Pakenham Show, Yakkerboo, ANZAC Day a další.

Každoročně koncertuje v renomovaném Cardinia Cultural Center a na Variety Night v Army Road Hall v Pakenhamu. Variety Night je večer s neformální atmosférou kde mají členové orchestru možnost hrát sólově nebo v menších skupinách, stejně jako s celým orchestrem.

Orchestr byl původně založen koncem osmdesátých let minulého století a začínal v menším obsazení pod vedením svého bubeníka, ale v sedmdesátých letech došlo ke změně obsazení a orchestr se stal koncertní kapelou předměstí  Pakenham. Ke konci roku 1994 se Pakenham spojil s okolními předměstími a došlo ke vzniku Shire Cardinia, a tak došlo ke změně jména na  Cardinia Civic Concert Band.

Orchestr se postupně zvětšil a stal se žánrově i věkově pestrým souborem, velké uplatnění zde našla zejména početná skupina mladých hudebníků.

Od roku 1994 stojí v čele tělesa žena, jedna z prvních, které se staly členkami souboru. Kim Thomsen jako profesionální hudebník působila 6 let v Royal Australian Navy. S RAN kapelou hrála na četných příležitostech pro členy královské rodiny, včetně královny Elizabeth, Prince Phillipa, prince Charlese i později princezny Diany. Po odchodu z RAN se Kim zapojila do hudebního divadla Malthouse Theater, kde byla hudební režisérkou pro více než 35 inscenací, včetně renomované produkce Mal Brooks „The Producers“.

Kim je zakládajícím členem Cardinia Performing Arts Company, výkonným ředitelem Akademie múzických umění NYD a je vedoucí hudby na Chairo Christian School v Pakenhamu.

Orchestr vyjíždí 6. dubna 2019 na koncertní turné do Evropy, v rámci turné navštíví 17. dubna Kolín, aby se stal hostem koncertu Pozvání na Kmochův Kolín spolu s Městskou hudbou Františka Kmocha. Nenechte si ujít tento ojedinělý zážitek!