ostatní

Město Kolín s radostí oznamuje, že od 10. do 12. 6. 2022 se uskuteční po dvouleté vynucené přestávce 57. ročník festivalu, který hrdě nese jméno dirigenta a skladatele Františka Kmocha. Organizátoři největší přehlídky dechové hudby u nás nabízí příležitost těšit se na červnový víkend, kdy opět hudba ovládne Kolín i blízké okolí. Letos opět rozezní historické město na Labi naše i zahraniční orchestry, a opět tak přinesou důkaz, že hudba je univerzální jazyk, který těší a spojuje.

 

Pravidelné návštěvníky jistě nezaskočí skutečnost, že sjednocujícím bodem hudební dramaturgie je dechová hudba v nejrozličnějších formách. Návštěvníci uslyší nespočet skladeb klasických, leč orchestry mají ve svých koncertních programech i kompozice symfonické či dobře známé melodie z děl filmových nebo muzikálových.

Festivalová nabídka obsahuje pestrou skladbu těch nejlepších tuzemských i zahraničních orchestrů. Kolínské dechové orchestry po dvou letech opět připravují výjimečný zážitek. Fanoušci kvalitní hudby se mohou těšit ale i na další orchestry z Čech, Moravy a Slezska, pro které je ctí být součástí tohoto prestižního festivalu. Neměnnou tradicí je též účast zahraničních hostů; letos očekáváme hudebníky z Německa, Polska či Norska.

Přízeň diváků si festival za poslední léta získal i pečlivě vybalancovaným programovým mixem dechové hudby s těmi nejlepšími interprety z oblasti hudby populární. Mimořádný návštěvnický zájem jen potvrzuje, že tyto páteční a sobotní večerní koncerty mají v rámci programové skladby již své pevné místo. Do událostí tohoto typu lze letos například vřadit páteční koncert kapely Tatabojs.

Na festivalový taneční parket na Karlově náměstí pozvou v sobotu večer všechny milovníky lidové dechové hudby a tance slovutné kapely Krajanka Václava Hlaváčka a DH Bojané z Dolních Bojanovic.

Z nedělního programu je nutné zmínit divácky mimořádně oblíbený Monstrkoncert, během kterého je možné ve dvou blocích vidět a slyšet členy téměř všech vystupujících orchestrů.  Závěrečnou tečkou tohoto mimořádného hudebního zážitku je interpretace nejznámějších děl Františka Kmocha výjimečně početným orchestrem, sestaveným výhradně pro tuto unikátní příležitost.

Věříme, že jsme odtajněním některých programových bodů budoucí návštěvníky potěšili a vnesli alespoň špetku příjemné festivalové nálady. Děkujeme za vaši vytrvalou přízeň a těšíme se na vás od 10. do 12. 6. na 57. ročníku Kmochova Kolína.

Všechny další novinky budeme postupně zveřejňovat na www.kmochuvkolin.cz a na Facebooku.