ostatní

Z důvodu ochrany a prevence nebezpečí z rozšíření onemocnění COVID-19 v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace a na základě vyjádření a doporučení Krajské hygienické stanice se Rada města Kolína na svém zasedání ze dne 6.4.2020 rozhodla zrušit největší kolínskou kulturní akci – 57. ročník hudebního festivalu dechových orchestrů Kmochův Kolín. Zároveň doporučila organizátorům kulturních a sportovních akcí zrušit veškeré akce, které se mají konat od dubna do června letošního roku.

V současně době platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR, které zakazuje konání veškerých akcí s větším počtem osob, a z tohoto důvodu se účinkující (velké dechové orchestry, velké dechové orchestry ZUŠ, malé dechové orchestry, mažoretkové skupiny, ostatní kapely) nemohou na festival připravovat a dostatečně zkoušet připravený repertoár. To se samozřejmě týká i společného koncertu Městské hudby Františka Kmocha a kolínských dechových orchestrů.

Vzhledem k uzavření státních hranic není možná ani účast a vystoupení zahraničních souborů a kapel. V neposlední řadě dle vyjádření Krajské hygienické stanice spolu s epidemiology není vhodné v takto krátké době festival pořádat.

„K přerušení tradice festivalu dojde již potřetí v historii (1964, 2006, 2020), přesto pevně věříme, že v příštím roce opět navážeme a užijeme si mimořádnou atmosféru, kterou festival nabízí.“, uvedl starosta města Kolína Michael Kašpar.